fun929-5midanam.com

بیوگرافی علیرضا خمسه و همسر + عکس در سریال پایتخت ۵

بیوگرافی علیرضا خمسه و همسر + عکس در سریال پایتخت ۵

در این پست و مطلب برای شما بیوگرافی علیرضا خمسه  را فراهم نموده ایم که شما میتوانید در ادامه این بخش و قسمت مشاهده نمایید و بخوانید و این موضوع را دنبال کنید.
fun929-5midanam.com

بیوگرافی علیرضا خمسه و همسر + عکس در سریال پایتخت ۵

 

بیوگرافی علیرضا خمسه

علیرضا خمسه در تاریخ ۹ بهمن ماه سال ۱۳۳۱ در زنجان به دنیا آمده است. فارغ التحصیل رشتهی روانشناسی در مقطع لیسانس از دانشگاه شهید بهشتی و همچنین فارغ التحصیل رشته پانتومیم از دانشگاه فرانسه می باشد. علیرضا خمسه در یک خانواده پرجمعیت به دنیا آمده وی در حال حاضر ۴ برادر و ۴ خواهر دارد،همچین ۲ خواهر و ۱ برادر خود را نیز از دست داده است.

آغاز علاقه به بازیگری

علیرضا خمسه در این رابطه میگوید که بازیگری را از همان ابتدا و زمانی که شیر میخوردم علاقمند شدم.ولی شروعش از زمانی بود که در دبیرستان بودم و بعد از تحصیل در رشته روانشناسی در دانشگاه شهید بهشتی بود،احساس میکردم که روانشناسی میتواند در روند بازیگری من تاثیر گذار باشد بعد از آن هم به فرانسه رفتم و در آنجا به آموزش پانتومیم و تئاتر  پرداختم.

آمدن به ایران

زمان انقلاب بود که من درسم را در فرانسه نصفه و نیمه رها کردم و به ایران آمدم و در سال ۱۳۶۰ در فیلم مرگ یزدگر که ساخته بهرام بیضایی بود بازی کردم،و این اولین حضورم در سینما بود.

دوران کودکی

وی میگوید به دلیل شغل پدرم و از آنجایی که کارمند اداره برق بود چند سالی را در بروجن بودیم و من یادم می آید که در آن زمان با بچه ها بازی های آن موقع که الک دولک،بیخ دیواری،فوتبال و والیبال بود بازی میکردیم. Alireza-Khamse-and-his-wife-4midanam.com

شناخته شدن

علیرضا خمسه به دلیل خوش رو بودن و فرم ظاهری صورتش،خیلی زود مورد توجه کمدین قرار گرفت و توانست در چند کار طنز هم شرکت کند،ولی حضور او در فیلم هوشیار و بیدار در سال ۶۷ او را شناخته تر کرد و در سال ۱۳۷۲ با بازی در نقش آدم فضایی مورد توجه مردم قرار گرفت.

ازدواج اول و جدایی اش

علیرضا خمسه از محدود بازیگرانی است که دو بار ازدواج کرده است،بار اول در سال ۱۳۶۲ ازدواج کرد که از آن ازدواج یک پسر به نام احمدرضا دارد،ازدواج دومش در سال ۱۳۷۲ با مروارید پور شفیعی بوده که حاصل این ازدواج هم دو دختر می باشد. مروارید پور شفیعی یکی از گریمور های سینما و تلوزیون می باشد،که بعد از به دنیا آمدن دخترانش دیگر این کار را ادامه نداد. فرزند پسر خمسه هم در اسپانیا زندگی میکند،دخترش هم در رشته ی سخت افزار و دختر کوچکش هم کلاس اول راهنمایی است. alirezakhamase-midanam.com

روحیه شاد

علیرضا خمسه در مورد كارهايش مطالعه میکند، خمسه اين موضوع را يك ضرورت براي انجام كار‌هايی موفق میداند  و می گويد : من يك روحيه‌ا ی دارم كه خيلي دلم می خواهد در جوان‌ های امروز بوجود بيايد يا اگر هست گسترش پيدا كند و آن روحيه تجربه‌ گرايی و كار پژوهشی است.

تفریح و سرگرمی

خمسه به شدت به اهل سفر و مسافرت می باشد و چون خانواده همسرش در رشت ساکن هستن بیشتر به این منطقه میرود.

افتخارات

۱- بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین‌المللی فیلم پیونگ‌یانگ، برای فیلم آپارتمان شماره ۱۳. (۱۳۷۱) ۲- کاندیدای دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از دوازدهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمائی چشم شیطان (۱۳۷۲) ۳- دریافت لوح تقدیر از احمد مسجدجامعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۸۲) ۴- لوح تقدیر از هفتمین جشنواره تئاتر تجربه کوتاه (۱۳۸۳) ۵- سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد مکمل از بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم بیست (۱۳۸۷) ۶- تقدیر در بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان – همدان (۱۳۸۹)

برچسب ها:, , , , , , , , ,

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید