بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر + عکس

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر + عکس

در این پست و مطلب برای شما بیوگرافی کتایون ریاحی را فراهم نموده ایم که شما میتوانید در ادامه این بخش و قسمت مشاهده نمایید و بخوانید و این موضوع را دنبال کنید.
katayo_riyahi-midanam.com

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر + عکس

بیوگرافی کتایون ریاحی

کتایون ریاحی بازیگر خوب و توانمند کشورمان در تاریخ ۱۰ دی ماه سال ۱۳۴۰ در تهران به دنیا آمده است. کتایون ریاحی فارغ التحصیل رشته ادبیات و مردم شناسی در مقطع لیسانس می باشد.

خانواده

کتایون ریاحی در یک خانواده ی کاملا هنرمند به دنیا آمده است،مادرش طراح ماهر لباس و پدر هم در مدرس ادبیات و زبان انگلیسی می باشند.اصالت پدرش به سمت شمال و مادرش شیرا می باشد،

دوران نوجوانی

کتایون ریاحی از سن نوجوانی در کنار درس خواندن به کار کردن پرداخته همچین به عنوان معلم حق التدریسی برای کودکان ضعیف و دوره های هلال احمر را نیز گذرانده است.

نوشتن داستان

کتایون ریاحی علاوه بر داستان و نوشته هایی که برای خودش می نوسید،قصه گفتن و داستان نویسی برای کودکان را نیز دوست دارد و در زمان های بیکاری داستان می نویسد،و این قصه ها به صورت نوار به دست کودکان میرسد.

ازدواج اول

کتایون ریاحی اولین بار با فرشید رحیمیان ازدواج کرد،حاصل این ازدواج یک پسر به اسم پوریا بوده ولی این ازدواج به طلاق انجامید.

ازدواج دوم

کتایون ریاحی پس از جدا شدن از فرشید رحیمیان با مسعود بهبانی ازدواج کرد،همسر فعلی کتایون ریاحی یکی از اصلی ترین سرمایه داران یک شرکت معروف در آمریکاست و به همین خاطر همسرش بیشتر ایام سال در ایران نیست.
1322814340_1-midanam.com

کتایون ریاحی و همسر

دوران انقلاب

هم زمان برای ورود به دانشگاه علوم ارتباطات هم زمان شد  با انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه‌ ها شد کنکور هنر داد و توانست در دانشگاه اصفهان قبول شود. ولی در آن زمان پسرش پوریا بدنیا آمد و می‌ بایست در دانشگاه زندگی واحد های تجربه زیبای مادری را پاس می‌ کرد

وارد شدن به دنیای بازیگری

کتایون ریاحی از طریق فیلمتامه نویسی کودک و نوجوان وارد دنیای بازیگری شد،در سال ۱۳۶۴ با بازی در زیر پای همسایه ها وارد تلوزیون شد و در سینما هم با بازی در فیلم خبرچین به این عرصه پا نهاد،ولی به دلایل اخلاقی این فیلم توقیف شد و در سال ۱۳۶۶ در فیلم پاییزان حضور داشت.

دیده شدن

این بازیگر با بازی در مجموعه پدر سالار به خوبی شناخته شد و همچنین با بازی در سریال های پس از باران و یوسف پیامبر بیشتر دیده شد.
katayo_riyahi-midanam112

بیوگرافی کتایون ریاحی

بنیاد خیریه

کتایون ریاحی همواره در کمک کردن به افراد ظاهر شده و همیشه به این گونه افراد کمک کرده،او توانست در سال ۱۳۹۱ بنیاد نیکوکاری در جزیره کیش به نام  مهر کتایون افتتاح کند،همچنین این بنیاد که برای کودکان کم شنوا و ناشنوا که به صورت مادر زادی به دنیا می آِند افتتاح گردیده.این افراد با یک کاشت حلزونی شنوایی خود را به دست می آورند.

فعالیت ورزشی

به گفته ی كتايون رياحی خودش همیشه سعی می كند صبح‌ ها ورزش صبحگاهی انجام دهد، همچنین يوگا، شنا و دوچرخه‌ سواری هم ورزش‌ های مورد علاقه او هستند كه به صورت مرتب این ورزش ها را انجام می دهد.  

برچسب ها:, , , , , , , ,

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید