راهنما خرید خوشبوکننده مردانه و زنانه

نکات مهم خرید خوشبوکننده زنانه و مردانه

نکات مهم خرید خوشبوکننده زنانه و مردانه

اگر دقت کرده باشيد، حتما در سال‌هاي اخير چشمتان به انواع اسپري‌هاي زنانه و مردانه ضدعرق هم افتاده و شايد خيلي از شماها، استفاده از اين محصولات سبک، قابل حمل و خوشبو را به انواع مام‌هاي قديمي ترجيح بدهيد. در صفحات «راهنماي خريد» اين هفته به بررسي نکته‌هاي ريز و درشت اين اسپري‌ها پرداخته‌ايم.

1.انواع اسپري‌هاي خوشبوکننده بدن

اسپري‌هاي خوشبوکننده بدن در دو نوع ضدعرق و خوشبوکننده در بازار موجود هستند. انواع ضدعرق آنها، ترکيب‌هايي به‌نام آلومينيوم کلرايد و آنتي‌باکتريال دارند که هم مي‌توانند جلوي تعريق بيش از اندازه را بگيرند و هم باعث کاهش حجم باکتري‌هاي موجود در دانه‌هاي عرق شوند و به اين ترتيب، اجازه بدبو شدن زير بغل را به دليل تعريق بيش از حد ندهند. اين درحالي است که اسپري‌هاي خوشبوکننده بدن، فقط حاوي مواد خوشبوکننده‌اند و کمک چنداني به کاهش ميزان تعريق يا کم شدن تعداد باکتري‌هاي موجود در عرق نمي‌کنند. معمولا اثر اسپري‌هاي خوشبوکننده از انواع ضدعرق آنها کمتر است زيرا ترکيب بوي عرق با مواد خوشبوکننده موجود در اين اسپري‌ها بعد از گذشت چند ساعت، باعث ايجاد بوي نامطلوبي مي‌شود. اگر جزو افرادي هستيد که زياد عرق نمي‌کنيد يا عرق مي‌کنيد اما عرقتان بدبو نيست، استفاده از اسپري‌هاي خوشبوکننده بدن را به شما توصيه مي‌کنيم ولي اگر هم زياد عرق مي‌کنيد و هم عرقتان بدبو است، بايد از اسپري‌هاي ضدعرق که عبارت «anti transpirant» روي آنها درج شده، استفاده کنيد.

نحوه استفاده

اسپري‌هاي ضدعرق براي پيشگيري از تعريق توليد شده‌اند نه براي جلوگيري از عرق کردن لباس‌ها! به‌همين‌‌دليل اگر مي‌خواهيد نتيجه مطلوبي از عملکرد اين محصولات بگيريد، بايد آنها را مستقيم روي پوست بدنتان اسپري کنيد زيرا آغشته کردن لباس به اسپري‌هاي ضدعرق، تاثيري در پيشگيري از عرق کردن يا حتي پيشگيري از بدبو شدن ناحيه زير بغل ندارد. البته مي‌توانيد اسپري‌هاي خوشبوکننده را مستقيم روي پوستتان نزنيد و آنها روي لباستان اسپري کنيد اما برخي از اين اسپري‌ها، حاوي ترکيب‌هايي هستند که تماس مستقيم آنها با پارچه لباس، باعث ايجاد لکه روي آن مي‌شود. بهتر است اين را هم بدانيد که قبل از استفاده از انواع خوشبوکننده يا ضدعرق اسپري‌ها،‌ پوست بدنتان بايد کاملا خشک و تميز باشد.

۲٫بهترين زمان استفاده

بهترين زمان استفاده از اسپري‌هاي ضدعرق براي افرادي که زياد عرق مي‌کنند، وقتي است که از حمام خارج شده‌اند و بدنشان کاملا تميز است و هنوز عرق نکرده اما افرادي که زياد عرق نمي‌کنند و عرقشان هم بدبو نيست، بلافاصله پس از حمام کردن نيازي به استفاده از اسپري ندارند. آنها مي‌توانند قبل از خروج از منزل، کمي اسپري خوشبوکننده بزنند تا هم خودشان و هم لباس‌هايشان بوي ملايم و مطلوبي بگيرد. حواستان باشد اگر زياد عرق مي‌کنيد و عرقتان هم بدبو است، به‌هيچ‌وجه بعد از اينكه عرق کرديد و بدنتان بو گرفت، از اسپري‌هاي ضدعرق يا خوشبوکننده استفاده نکنيد. اين کار نه‌تنها بوي عرق را از بين نمي‌برد، بلکه باعث تند و بدبوتر شدن بدنتان هم مي‌شود. اگر عرق کرده‌ايد و وقت استحمام هم نداريد، ابتدا عرق زير بغل خود را با يک دستمال کاغذي مرطوب پاک کنيد، سپس پوستتان را با دستمال ديگري خشک کنيد و بعد از آن، کمي اسپري ضدعرق بزنيد. اسپري‌هاي ضدعرق، حاوي مواد خوشبوکننده هم هستند و نيازي به استفاده جداگانه از اسپري‌هاي خوشبوکننده براي کساني که از ضدعرق‌ها استفاده مي‌کنند، نيست. يک نکته ديگر اينکه بدن ما در طول خواب شبانه، فعاليت خاصي ندارد و به‌همين دليل هم عرق چنداني نمي‌کند بنابراين بهتر است حتي در صورت استحمام شبانه، کمي به پوستتان استراحت بدهيد و آن را پيش از خواب آغشته به انواع مام و اسپري نکنيد. مي‌توانيد مام‌ها و اسپري‌هاي ضدعرق را بلافاصله پس از بيدار شدن از خواب، استفاده کنيد.

۳٫موارد منع مصرف‌

هرچند استفاده از اسپري‌هاي ضدعرق و خوشبوکننده بدن براي تمام افراد در گروه‌‌هاي سني و جنسي مختلف مجاز است، اما محدوديت‌هايي هم در استفاده از اين محصولات براي برخي از افراد وجود دارد. مثلا اگر اولين مرتبه پس از استفاده از يک نوع اسپري خاص، دچار خارش پوستي شديد، بايد بدانيد که به ترکيب‌هاي موجود در آن محصول خاص، حساسيت داريد و بايد دور مصرف آن را خط بکشيد. استفاده مداوم از اسپري‌هايي که باعث خارش زير بغل مي‌شوند هم مي‌تواند به مرور زمان پوست اين ناحيه را تيره‌تر کند زيرا خاراندن مکرر پوست، باعث افزايش فعاليت رنگدانه‌هاي پوستي و در نتيجه، تيره‌تر شدن رنگ آن مي‌شود. احتمال ايجاد حساسيت در اثر استفاده از اسپري‌هاي ضدعرق در افرادي که مبتلا به اگزما هستند هم بيشتر است. به کساني هم که پوست زير بغل خود را در اثر اصلاح با تيغ بريده‌اند، توصيه مي‌شود براي پيشگيري از سوزش زخم‌ها و ايجاد حساسيت در اين ناحيه، تا مدتي سراغ اسپري‌هاي ضدعرق حاوي الکل نروند و از انواع بدون الکل آنها استفاده کنند. افراد مبتلا به آسم و آلرژي يا بيماري‌هاي تنفسي هم نبايد از انواع خوشبوکننده‌ها و ضدعرق‌هايي که به‌صورت اسپري در بازار موجود هستند، براي کاهش تعريق استفاده كنند زيرا احتمال استنشاق ذرات و ترکيب‌هاي موجود در اسپري‌ها هنگام استفاده از آنها وجود دارد و ممكن است آسم و آلرژي را تشديد كند.

منبع:beytoote

برچسب ها:

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید


web log free
بهترین مدل موهای بلند مردانه جدید 2018

بهترین مدل موهای بلند مردانه جدید 2018در...

1 روز پیش
چطور در فصل پاییز لباس بپوشیم

چطور در فصل پاییز لباس بپوشیمدر این قسمت...

2 روز پیش
انواع روش های براق کردن مو بلند و کوتاه

انواع روش های براق کردن مو بلند و کوتاهد...

2 روز پیش
چطور آکنه و جوش را با آرایش پنهان کنیم

چطور آکنه و جوش را با آرایش پنهان کنیمدر...

3 هفته پیش
چطور در پاییز و زمستان آرایش کنیم

چطور در پاییز و زمستان آرایش کنیمدر این ...

3 هفته پیش
rang-mo-sal2018 (2)

مدل رنگ مو سال 2018در این قسمت و مطلب بر...

1 ماه پیش
Nail Design 2018 (10)

کلکسیونی از مدل طراحی ناخن جدید دخترانه ...

2 ماه پیش
جدید ترین مدل های طراحی روی دست با حنا

جدید ترین مدل های طراحی روی دست با حنادر...

2 ماه پیش
چرا واریس می گیریم + روش های درمان واریس

چرا واریس می گیریم + روش های درمان واریس...

2 ماه پیش
چرا موها نازک می شوند

چرا موها نازک می شونددر این قسمت و مطلب ...

3 ماه پیش
چطور اشتها را زیاد کنیم

چطور اشتها را زیاد کنیمدر این قسمت و مطل...

3 ماه پیش
عوارض و مضرات کلر استخر برای پوست و مو

عوارض و مضرات کلر استخر برای پوست و مودر...

3 ماه پیش
عوارض جراحی و عمل بینی

عوارض جراحی و عمل بینی در این مطلب و پس...

3 ماه پیش
عوارض و انواع کاشت نگین روی دندان

عوارض و انواع کاشت نگین روی دنداندر این ...

4 ماه پیش
عوارض مواد سفید کننده دندان

عوارض مواد سفید کننده دنداندر این قسمت و...

4 ماه پیش