چطور بچه دوقلو داشته باشیم

چطور بچه دوقلو داشته باشیم

چطور بچه دوقلو داشته باشیم

در این پست و بخش برای شما به این موضوع میپردازیم که چطور بچه دوقلو داشته باشیم که شما میتوانید در ادامه این قسمت نکات مهمی که برای حامله شدن و فرزندان دوقلو داشتن قابل اهمیت است و باید توجه کنید میپردازیم

اغلب دوقلوها، ناهمسان هستند و از دو تخمک مجزا تشکلیل می شوند. برخی دوقلوها نیز همسان (بسیار شبیه به هم) هستند که دلیل آن نیز نصف شدن تخمک در اوایل انعقاد نطفه است. دوقلوهای ناهمسان زمانی به وجود می آیند که در زمان تخمک گذاری دو تخمک از تخمدان آزاد می شود اما تشکیل دوقلوهای همسان بیشتر بصورت تصادفی اتفاق می افتد.

نکات مهم و شانس برای دوقلو باردار شدن

چیزهایی وجود دارد که می تواند شانس دوقلو باردار شدن شما را افزایش دهند اما بسیاری از آن ها از کنترل شما خارج اند. در صورتی که در خانواده شما پیش از این سابقه بروز بارداری های دوقلویی وجود داشته است، احتمال دوقلو باردار بودن شما نیز افزایش می یابد. اگر شوهر شما در خانواده خود سابقه داشتن تولد های دوقلویی داشته است، این امر تاثیری در شما ندارد و شانس باروری دوقلویی شما را افزایش نمی دهد زیرا در حقیقت ترکیبات ژنتیکی خاصی باید وجود داشته باشد که باعث شود که در جریان تخمک گذاری بیش از یک تخمک آزاد کنید. این ژن دوقلویی ممکن است از والدین به شما برسد. برخلاف دوقلویی های ناهمسان، گفته شده است که استعداد بارداری های دوقلویی همسان وراثتی نمی باشد. عوامل دیگری که به شما کمک می کند تا شانس دوقلو باردار شدن شما افزایش یابد، نژاد و سن شما است. بارداری های دوقلویی در میان زنانی که سن بالاتری دارند بیشتر دیده شده است. کارهایی که می توانید جهت افزایش شانس دوقلو باردار شدن انجام دهید:

مکمل های اسیدفولیک مصرف کنید

تحقیقات اندکی پیرامون ارتباط مصرف فولیک اسید با بروز بارداری های دوقلویی انجام شده است. یافته های یک تحقیق در استرالیا نشان داده است که زنانی که پیش از بارداری اسیدفولیک مصرف کنند احتمال دوقلو باردار شدن در آن ها ۴۰ درصد بیشتر است. برخی تحقیقات دیگر تاثیر مصرف اسیدفولیک بر افزایش شانس بارداری های دوقلویی را رد کرده است اما در هر صورت مصرف اسیدفولیک پیش از بارداری و در حین بارداری فوائدی برای سلامت فرزند شما دارد.

وزن اضافه کنید

بر اساس نتایج یک تحقیق به عمل آمده که در ماه مارس سال ۲۰۰۵ در مجله زنان و زایمان منتشر شد، زنانی که اضافه وزن داشتند شانس بیشتری در دوقلو باردار شدن داشته اند. احتمال تولد نوزادان دوقلو در زنان بلند قد نیز بیشتر است.

لبنیات بخورید

بر اساس تحقیقات انجام شده اخیر توسط دکتر گری استینمن، محقق مشهور در زمینه بارداری های چندقلویی، شانس بارداری دوقلویی در زنانی که از شیر و دیگر لبنیات تهیه شده از گاوهایی که به آن ها هورمون رشد داده شده است استفاده می کنند نسبت به دیگر زنان ۵ برابر بیشتر است.  نتیجه مطالعات دکتر استینمن نشان می دهد که شانس بارداری دوقلویی در زنان سبزی خوار بسیار کم است.

شیردهی تان را ادامه دهید

اگر در زمان شیردهی قرار دارید و می خواهید شانس دوقلو باردار شدن خود را افزایش دهید، فرزند خود را زود از شیر نگیرید. طبق مطالعات اخیر، زنانی که در دوران شیردهی فرزندانشان باردار شده بودند، میزان شانس بارداری دوقلویی شان نسبت به دیگر زنان ۹ برابر بیشتر بوده است

………………..

چطور بچه دوقلو داشته باشیم,چطور بچه دوقلو باردار شوم,چطور بچه دوقلو حامله شوم,چطور بچه دوقلو حامله شویم,چیکار کنیم بچمون دوقلو باشه

اختصاصی سایت میدانم

برچسب ها:

بازتاب از سایت

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars ممنون میشم شما هم امتیاز بدین
دیدگاهتان را بنویسید


بهترین روش جلوگیری از بارداری

بهترین روش جلوگیری از بارداریدر این پست ...

2 ماه پیش
روش های سورپرایز کردن نامزد و همسر

روش های سورپرایز کردن نامزد و همسردر این...

2 ماه پیش
عوارض خوردن مدفوع

عوارض خوردن مدفوعدر این پست و قسمت برای ...

3 ماه پیش
عوارض خوردن آب منی

عوارض خوردن آلت تناسلی مرددر این قسمت و ...

3 ماه پیش
عوارض خوردن گرمی زیاد

عوارض خوردن گرمی زیاددر این پست و قسمت ب...

3 ماه پیش
عوارض خوردن آب منی

عوارض خوردن آب منیدر این پست و قسمت برای...

3 ماه پیش
عوارض خوردن واژن

عوارض خوردن واژندر این قسمت و مطلب برای ...

3 ماه پیش
سوالات مهم شب خواستگاری دختر از پسر

سوالات مهم شب خواستگاری دختر از پسردر ای...

5 ماه پیش
رابطه جنسی زناشویی برای چه مفید است

رابطه جنسی زناشویی برای چه مفید استدر ای...

5 ماه پیش
چطور با همسر ولخرج و اسراف گر رفتار کنیم

چطور با همسر ولخرج رفتار کنیمدر این قسمت...

6 ماه پیش
دلایل کاهش میل جنسی

دلایل کم شدن میل جنسی در مردان و زناندر ...

6 ماه پیش
با بارداردی در نامزدی چه کنیم

چطور با بارداری در دوران نامزدی رفتار کن...

7 ماه پیش
چطور بعد از زایمان با همسرم رابطه جنسی برقرار کنم

چطور بعد از زایمان رابطه جنسی داشته باشی...

7 ماه پیش
چطور با همسر لجباز رفتار کنیم

چطور با همسر لجباز رفتار کنیمدر این پست ...

7 ماه پیش
چطور نامزدمان را بشناسیم

چطور نامزدمان را بشناسیمدر این پست و مطل...

7 ماه پیش